Наші уроки

Презентація до уроку


Фрагмент уроку " Краса дорого вчинкуУрок милосердя.  В.Сухомлинський «Горбатенька дівчинка»."



Тема. Краса дорого вчинкуУрок милосердя.         В.Сухомлинський «Горбатенька дівчинка».
Мета. Поглибити знання дітей про загальнолюдські моральні якості, навчити аналізувати та оцінювати поведінку і вчинки дійових осіб;
формувати вміння визначати головну думку; удосконалювати читацькі навички; розвивати зв’язне мовлення,виховувати людяність,
співчуття до чужого горя, бажання допомагати людям з фізичними вадами.
Обладнання: Портрет В.Сухомлинського,  завдання для роботи в парах,склади на DVD,слова для словникової роботи на DVD,складові таблиці, аркуші у формі сердечок.

Хід уроку

I.Організація класу

Добрий день!
В добрий час!
Рада,діти,бачить вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
Цільове завдання: створити позитивний емоційний настрій уроку.

  • Якщо ви хочете бути добрими і розумними, погладьте себе і сусіда по голівці.

  • Якщо ви хочете допомагати один одному, простягніть руку товаришу.

  • Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть рученята вгору.

  • Якщо ви хочете бути дружними, візьміть одне одного за руки.

  • Якщо ви хочете бути веселими, здоровими, поплескайте в долоньки.
-Діти, а тепер скажіть, яким має бути наш урок і якими ми будемо з вами на уроці?

Урок має бути:
                                Ми будемо:

-цікавим;
                                         -дисциплінованими;

-трохи казковим;
                             -уважними;

-навчальним;
                                   -зібраними;

-продуктивним
                              -активними

-Отже, якщо ви будете такими, ми разом проведемо цікавий, продуктивний, творчий урок.


II. Розчитування.

-Жодна людина не може гарно читати, якщо в неї слабкі легені та очі. Тому ми й розпочинаємо наш урок з розитування.

1. Розминка для очей.

Уявляємо собі Буратіно з його довгим носом і в уяві пишемо своє ім я.

2. Розчитування 
За таблицею складів( діти читають на  DVD)- хором

3. Скоромовка  Гра « Дощик»
В будь – якого будяка
Будячиха  будь – яка.

4. Робота в парах
   Необхідно   в   поданих  словах   вставити   пропущені   букви   та прочитати слово, яке утворююся в порожніх кружках.
       *атуся
    щ*рість
        *юбов
      п*вага
    ла*ка
      с*рдечність
        *адість
        *ружба
люд*ність
 (Матуся,щирість,любов,повага,ласка,сердечність,радість,дружба,людяність).                
Яке слово утворилось?
-         Як ви розумієте слово милосердя? (на DVD) 
У словнику сказано,що милосердя - це добре,співчутливе ставлення до кого – небудь.
Милосердя відноситься до людських якостей.
- Які людські якості бувають?(позитивні і негативні).
4. Складання «Павутинки».
                                 Людські якості
Позитивні(+)                                        Негативні(-)
 Доброта                                                 Злість
Милосердя                                             Жорстокість
Готовність прийти на допомогу        Жадібність
Чуйність                                                  Заздрість
Людяність                                                Підлість
Щедрість
Вміння дружити
Повага
Працелюбність
Чесність
А хто допомагає нам оцінювати наші вчинки - погані вони чи хороші?(батьки,вчителі).
Ще ми можемо дізнатися з творів письменників – що таке добро,що таке зло.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.  Актуалізація знань.
Сьогодні допоможе нам в цьому оповідання нашого славетного земляка, талановитого педагога В. Сухомлинського. Але перед початком роботи над новим оповіданням, згадайте які твори цього автора ви вже читали?
Гра « Кореспондент».
Учні нашого класу підготували довідку про В. Сухомлинського.Презентація . Розповідь дітей про Сухомлинського.
Складання асоціативного куща.

- Які асоціації у вас викликає прізвище Сухомлинський?

В. Сухомлинський -письменник;

-учитель;

-добра людина;

-директор школи;

-
наставник.
 А сьогодні ми будемо працювати над оповіданням В. Сухомлинського .
ІV.  Опрацювання       оповідання      В. Сухомлинського "Горбатенька дівчинка".
1.       Робота над назвою твору .
-Ану,спробуйте прочитати!
«Горбатенька дівчинка».
 -   Як ви думаєте ,про кого це оповідання?
- Чи можна із заголовка дізнатися, як автор ставиться до дівчинки?
2.       Читання оповідання вчителем. Перевірка первинного сприйняття.
-Я вам прочитаю,а ви подумаєте,чи справдились ваші передбачення.
- Про кого оповідання? Чи збіглися ваші передбачення із змістом твору?
3.       Словникова робота.
Читання колонок слів (на DVD) , тлумачення значень.Чит. луною за вчителем
Робота зі словником.
живенько                                              іспит
чорноокий                                           цікавість
насмішки                                              впились
пустотливих                                         благав
затамував                                           незнайома
Живенько — швидко.
Благав — наполегливо, пристрасно, невідступно просив.
Іспит — перевірка знань з якого-небудь предмета, що здійснюється згідно зі встановленими правилами, екзамен.
Очі впились — придивлялись, уважно дивились.
V .Фізкультхвилинка
VІ. Продовження роботи над оповіданням.
4.       Читання оповідання учнями мовчки.
-   Прочитайте оповідання мовчки і дайте мені відповідь на запитання «Чому хвилювався вчитель?».( познач. олівчиком незрозумілих слів)
-   Так чому хвилювався вчитель?
5.Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.
-   Який урок йшов у класі? Доведіть словами з тексту.
-   Чому діти «впились» поглядом у незнайомку?
-   Як почувався вчитель? Прочитайте.
- Про що вчитель «благав» мовчки?
-Чому він так хвилювався?
- З яким проханням звернувся директор до дітей? Прочитайте, як діти відгукнулися на це прохання.
- Прочитайте останнє речення. Який іспит витримали діти?
- Де відбуваються події?Чим займався клас,коли в двері постукали?
- Хто перервав урок? З якої причини?
- Як звали нову ученицю?
-   Як клас зустрів  незнайому дівчинку?
- Придумати іншу назву оповіданню. («Новенька», «Іспит на людяність»).
- Придумати продовження оповідання. Як  склалися подальші стосунки дівчинки з однокласниками?
- Чому навчає нас це оповідання?
- Уявіть,  що ви  познайомились  з   такою дівчинкою. Як би  ви поводили себе з нею?
Відповіді дітей.
  А зараз я пропоную послухати інсценізацію яку підготували наші учні
VІІ. Інсценізація казки В. Сухомлинського « А серце тобі нічого не наказало?».
Андрійко прийшов зі школи і побачив заплакану матір. Він поклав книжки й сів за стіл. Чекає обіду. 
- А тата відвезли в лікарню, - каже мати. - Занедужав батько.
Вона чекала, що син занепокоїться, стривожиться. Та син був незворушний, спокійний. 
Мати великими очима дивилась на Андрійка. 
- А нам завтра до лісу йти, - каже Андрійко. - Завтра ж неділя. Учителька наказала, щоб усі прийшли до школи о сьомій ранку.
- То куди ж ти підеш завтра? - запитала мати. 
- До лісу... Як наказала вчителька. 
- А серце тобі нічого не наказало? - спитала мати й заплакала.
- А як би ви поступили на Андрійковому місці?
-         Чого вчить нас ця казка?
VІІІ. Скринька добрих порад.
- Які поради ви б дали Андрійку? Щоб ви хотіли змінити в ньому?
Написання порад на сердечках ( Звучить спокійна музика).
ІХ.  Підсумок уроку.
- Яке оповідання читали на уроці?Хто його автор?
- Чому воно нас вчить?
- А чи справдились наші сподівання про наш урок?
- Чи дійсно ми з вами такими були, як обіцяли на початку уроку?
- Послухайте вірш.
Від рідної хати дитину
Веде у широкий світ
Ота єдина стежина
Що дарує красу і світ.
Іди по тій стежці, дитино,
Даруй любов і тепло,
Пам 'ятай: ти Людина!
 Вчись,думай і твори добро.

Я думаю,після нашого уроку ми станемо добрішими,милосерднішими.


Урок природознавства

Тема. Гриби: їстівні та отруйні. Правила збирання грибів.
Практичне завдання: розпізнавання їстівних та отруйних
грибів за малюнками, фото.
Мета. Формувати у дітей систему уявлень про гриби як царство живих організмів;
         вчити виявляти ознаки грибів і за ними розпізнавати їстівні та отруйні гриби на малюнках, фото під час виконання практичних завдань;
формувати уявлення про значення грибів у природі, про цінність їх для людей, про необхідність охорони грибів, правильне їх збирання;
формувати здатність учнів застосовувати отримані знання, уміння та навички для розв’язання природознавчих задач і життєвих ситуацій;
розвивати вміння знаходити інформацію за підручником та додатковою літературою, висловлювати власні судження, перевіряючи їх правильність, доводити твердження, обґрунтовувати висновки, розвивати вміння працювати самостійно і в групі;
виховувати особистісні якості школяра, його екологічну культуру, поведінку, прагнення охороняти і примножувати природу рідного краю.
Обладнання.  Зразки цвілевих і дріжджових грибів, книга «Атлас грибів», мультимедійна презентація «Гриби», аудіозапис «Звуки лісу», інструкційні картки, картки із завданнями для роботи в групах,  книги – розкладачки, малюнки із зображенням грибів, таблиця «Знаємо – дізнаємось – дізнались», роздатковий матеріал для кожного учня: вирізані картинки грибів;  підручник «Природознавство».
Предметні компетентності
(конкретизовані навчальні цілі, очікувані результати)
Початковий рівень:
– називає отруйні і їстівні гриби;
– знає народні назви найбільш поширених грибів;
– знає правила збирання грибів.
Середній рівень:
розпізнає отруйні і їстівні гриби на фотографіях;
розпізнає зображений на фотографії гриб за його описом
пояснює назви грибів;
–   пояснює значення народних прикмет про гриби.
Достатній рівень:
– знаходить необхідну інформацію (за завданням вчителя) у підручнику або інших джерелах (енциклопедіях, довідниках,
науково-популярних виданнях) про отруйні і їстівні гриби і правила їх збирання, обговорює знайдену інформацію.
Високий рівень:
– встановлює відповідність між назвою гриба і місцем його зростання;
– обговорює в групі правила поведінки в природі, спрямовані на
її збереження, робить відповідні висновки;
– презентує творче завдання.
Презентація “Гриби їстівні та отруйні. Правила збирання грибів.”
Хід уроку:
І. Організаційна частина.
Інтерактивна вправа «Посмішка».
Закінчилась вже перерва,
Пролунав шкільний дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуйтесь на урок.
Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість.  Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Привітайтесь та подаруйте їм свої чарівні доброзичливі посмішки.
Емоційне налаштування на урок.
Урок природознавства в першу чергу є уроком спілкування з природою, під час якого ми вчимося цінувати матінку-природу, бачити її красу, відчувати себе її часточкою. Саме це я зараз пропоную вам відчути.
(Учениця читає вірш під музичний відео супровід «Осінь»)
Краса чарівна є в усьому,
Лиш треба бачити її.
Вона у небі голубому,
У ній оновлені гаї.
Вона живе в малій сніжинці,
І в кучугурах на горі.
В тополі, в кленах і в ялинці,
А ще у вранішній зорі.
Вона у білому тумані,
В краплиночці роси живе.
Вона у квітці полум’яній
І у хмариночці пливе…
Краса в усьому – придивися!
Втішайся казкою краси.
Поглянь на світ і усміхнися,
В душі своїй красу неси!
-Я дуже хочу, щоб ці поетичні слова назавжди оселилися у ваших маленьких добрих серцях.
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
Підсумки фенологічних спостережень.
Слово надається черговому синоптику, який повідомить, яка погода та які природні явища чекатимуть на нас сьогодні.
(Учень підсумовує фенологічні спостереження за планом)
Діти, мені дуже кортить розкрити вам одну таємницю. Уявляєте, наші стародавні предки також спостерігали за природою, хоча у них не будо спеціального обладнання, комп’ютерів, штучних супутників. Знаєте, що вони робили? Вони помічали свої спостереження, а потім виводили певні закономірності – прикмети, завдяки яким могли зазирнути краєчком ока на майбутню погоду. Послухайте, які народні прикмети про сьогоднішній день знайшов наш друг природи.
За народним календарем сьогодні 24 листопада день Федора Студита. Якщо день Федора Студита теплий - зима буде тепла, якщо ж холодний - то вся зима холодна .
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Створення проблемної ситуації.
Діти, як повідомили наші синоптики, погода сьогодні чудова, настрій у нас піднесений. Тож і урок у нас має бути чудовим.
Вчора я отримала незвичайну телеграму від Мудрої Сови з Лісової школи. Дозвольте вам її зачитати:
Телеграма
Дорогі діти. Цієї ночі у моєму лісі була страшенна гроза та сильний вітер, який в лісі все перемішав. І тепер мої звірята не можуть розібратись, які гриби їстівні, а які отруйні.  Допоможіть будь ласка нам.
З повагою Мудра Сова.
Діти, допоможемо звірятам розібратися з проблемою яка виникла в нашому лісі?
Подаруємо портфоліо – збірку, в якій розповідатиметься все про гриби.  Ми його створимо самі.
Ви прийняли правильне рішення, бо всім відомо, що подарунок, зроблений власними руками, – найкращий!
ІV. Повідомлення теми й мети уроку.
Оголошення теми уроку.
Щоб створити цікавий порт фоліо, треба ретельно попрацювати. Не боїтеся труднощів? Тоді розшифруйте і прочитайте тему нашого уроку.
(Деякі букви закриті грибочками. Діти читають, вчитель поступово відкриває).
ГР_Б_: ЇСТ_В_І ТА _ТРУ_НІ. П_ _ ВИЛА ЗБ_РАНН_ _РИБ_В
Метод «Знаємо –дізнаємось – дізнались».
Зверніть увагу на таблицю. Ми її будемо заповнювати протягом уроку.
Знаємо
Дізнаємось
Дізнались
Давайте з’ясуємо, що ми вже знаємо про гриби?
Ростуть у лісі.
Їжа для людей і тварин.
Існують їстівні та отруйні гриби.
Знаємо
1. Ростуть у лісі.
2. Їжа для людей і тварин.
3. Існують їстівні та отруйні гриби.
Дізнаємось
Дізнались
 Діти, подумайте, гриби – це жива чи нежива природа? Доведіть.
(Жива, бо вони живляться, розмножуються, ростуть, відмирають).
Згадайте, кого ми відносимо до живої природи? (Людей, тварин, рослин).
Даю хвилинку для обговорення в групах, щоб з’ясувати, гриби – це рослини чи тварини?
(Не рослини, бо не мають листя, гілочок, квітів.
Не тварини, бо не пересуваються, не мають голови, хвоста.)
Довгий час вчені не могли визначити, до якої ж групи живих організмів належать гриби. Їх вважали морськими тваринами, травою без квітів. І лише в кінці 18 ст. вирішили, що гриби – це окрема група живої природи.
Тепер ми знаємо, що до живої природи відносяться люди, тварини, рослини і гриби. Запам’ятайте це!
Сьогодні на уроці ми дізнаємось про різноманітність грибного царства, будемо вчитися розпізнавати отруйні та їстівні гриби, дізнаємось, як правильно їх збирати. А також поміркуємо, для чого потрібні гриби і як їх охороняти. (Фіксую у таблиці).
Знаємо
1. Ростуть у лісі.
2. Їжа для людей і тварин.
3. Існують їстівні та отруйні гриби.
Дізнаємось
1. Різноманітність видів грибів.
2. Ознаки і групи грибів.
3. Значення грибів.
4. Правила збирання.
5. Охорона грибів.
Дізнались
 V. Вивчення і осмислення нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя з елементами бесіди про різноманітність грибів.
А) Шапинкові гриби.
На першій сторінці портфоліо йтиметься про різноманітність видів грибів.
Роздивіться їх і з’ясуйте, чим вони схожі і чим відрізняються.
(Схожі будовою, відрізняються кольором, формою).
Ви дуже спостережливі. Запам’ятайте: гриби, які мають шапинку, ніжку і грибницю називаються шапинкові гриби.
Деякі шапинкові гриби мають назву, схожу з назвою дерева, біля якого вони ростуть. Спробуйте їх відгадати.
Б) Робота над загадками.
1. Під березою грибочок,
Поряд жінка і синочок.
З деревом вони куми,
Добре знаємо їх ми!
(Підберезник) (Слайд )
3. Обліпили всі пеньочки
Мами, тата, сини й дочки.
Мов гвіздочки, всі тоненькі,
Вишукані й чепурненькі.
(Опеньки) (Слайд )
2. Під дубочком забілів
Найтовстіший із грибів.
За властивостями цінний,
Лікар від хвороб відмінний.
(Білий гриб) (Слайд )
4. Слизьку шапку одягли,
Ніби маслом облили.
Під ялинками збирають
І на зиму закривають.
(Маслюки) (Слайд )
Так чому ці гриби назвали шапинковими?
Пригадайте, на початку уроку я казала, що портфоліо – це збірка найцікавішої інформації. Щоб нам вдалось створити справжній порт фоліо, я вирішила додатково познайомити вас ще з деякими незвичайними видами грибів.
В) Цвіль
Цей вид грибів з’явився на нашій планеті близько двохсот млн. років тому.
– Які виникли відчуття? (Огиди)
– Як ви думаєте, що це?
Це гриби під назвою цвіль. Чи схожі ці гриби на шапинкові? Чому? Вони з’являються там, де висока температура та підвищена вологість. Цвіль може рости на стінах, продуктах. (Слайд )
– Як ви вважаєте, вживати їжу з цвіллю або віддавати її тваринам можна?
Ці гриби викликають у людей алергію, кашель, висипи, а іноді можуть і позбавити людину життя. Проте, цвілеві гриби роду пеніциллум багато років тому почали рятувати людей від хвороб. Бо вчені навчилися виготовляти з цвілі перший в світі антибіотик пеніцилін, який і зараз застосовують в медицині.
Г) Дріжджі
А тепер я прошу вас уявити і відчути аромат духмяного хлібу, запашних булочок. Хто знає, що треба додати в тісто, щоб їх спекти? (Дріжджі)
В коробочці  лежать дріжджі. Роздивіться їх, які вони?
Про цей вид грибів нам розповість наш юний дослідник Іванко  який захотів вдома самостійно зібрати інформацію про дріжджі і зараз поділиться нею з нами.
Учень: Дріжджі – це теж гриби. Вони бувають сухі або однорідної маси. Ці гриби дуже швидко ростуть і розмножуються при наявності теплої води і цукру. Подивіться, я перед початком уроку в баночку з теплою водою і цукром додала дріжджі. Ось як вони виросли. Тепер я знаю, для чого бабуся додає в тісто дріжджі. Щоб тісто швидко підіймалося, насичувалось киснем, і тоді булочки чи хліб будуть пухкенькими.
Тепер, коли ми зібрали інформацію про різні види грибів(фіксую в таблиці), створюємо першу сторінку портфоліо.
Фізкультхвилинка
2. Робота над розпізнаванням їстівних та отруйних грибів.
А) Створення проблемної ситуації.
Поміркуйте, чому з людьми іноді трапляється лихо і вони отруюються? (Не вміють розпізнавати гриби).
В Україні росте близько 100 видів грибів, але в їжу можна вживати тільки 10-15 з них.
Б) Розповідь з елементами бесіди про їстівні та отруйні гриби.
Перш ніж грибнику піти до лісу за грибами, йому слід добре навчитися відрізняти їстівні гриби від отруйних. А допомагає грибникам в цьому дуже цінна і корисна книга «Атлас грибів», в якій розміщені фотографії грибів, їх опис, характерні ознаки. (Демонструю атлас).
Назвіть які ви знаєте гриби їстівні, а які отруйні?
Дякую, ви показали чудові вміння розпізнавати гриби. Отже, в колонці «Дізналися» помічаємо, що гриби діляться на 2 групи. Які? (Фіксую в таблиці).
Дослідницько-пошукова робота в групах.
Далі над створенням подарункового порт фоліо ми будемо працювати в групах. Кожна група створює свою сторінку порт фоліо.
1 група – працюватиме над створенням книжки-розкладачки «Їстівні гриби». До назв грибів треба відшукати і наклеїти відповідні малюнки грибів.
Створіть книжку – розкладачку «Їстівні гриби». Під назвами грибів приклейте відповідні зображення їстівних грибів.
2.Будьте уважні з грибами-двійниками!
2 група – аналогічне завдання, тільки про отруйні гриби.
Створіть книжку – розкладачку «Отруйні гриби». Під назвами грибів приклейте відповідні зображення отруйних грибів.
Будьте уважні з грибами-двійниками!
3 група – отримує картку і з’ясовує значення грибів. Підсумком роботи буде складання асоціативного куща з ключовим словом ГРИБИ.
(Діти до асоц. куща знаходять відповідні малюнки про значення грибів)
Прочитайте текст. Знайдіть інформацію про те, яке значення мають гриби.
Гриби – це окраса наших лісів. Їх треба берегти. Живляться гриби відмерлими рослинами і тваринами. Вони  перетворюють відмерлі рештки рослин і тварин на поживні речовини, сприяють родючості ґрунту. Тому їх ще  називають санітарами лісу.
Гриби є кормом для тварин: білок, лосів, диких кабанів, їжачків, птахів.
Також гриби – це цінний білковий продукт  харчування людей. Яких тільки страв не готують з грибів! Картопля зі смаженими грибами, грибний суп, піца, плов з грибами, мариновані грибочки та багато інших.
З давніх часів лисички, білий гриб використовували як ліки. Їх сушили, дрібно різали і приймали для покращення здоров’я. А з цвілі виготовили перший антибіотик – пеніцилін.
Обговоріть інформацію в групі. Складіть асоціативний кущ про значення грибів.
(Група звітується, розповідає)
Гриби-санітари лісу,тому що живляться вони відмерлими рослинами і тваринами,перетворюючи їх на поживні речовини. Гриби – це окраса лісів, їх треба берегти. Гриби є кормом для тварин. Їх їдять білки, лосі, дикі кабани, їжачки, птахи. Для людей гриби – це джерело білка, який так потрібний людині. Яких тільки страв не готують з грибів! Картопля зі смаженими грибами, грибний суп, піца, плов з грибами, мариновані грибочки, жульєн та багато інших.
А ще гриби-це ліки як для людей, так і для тварин. (фіксую в таблиці)
4 група – отримує завдання і працює над створенням пам’ятки грибника, дописуючи пропущені слова.
Прочитайте текст. Знайдіть інформацію про те, як треба зривати гриби, щоб не завдати їм шкоди.
Початок осені – це час збирання грибів. Рекомендуємо вирушати за грибами рано – вранці, з шостої години, тому що в цей час в грибах міститься найбільша кількість корисних речовин. Світанок – кращий час збирання.
Не варто забувати про те, що гриби впродовж багатьох років ростуть в одних   і тих же місцях. Тому дуже важливо, виявивши лісовий дар, не виривати його з коренем, а обережно вивернути з грунту або зрізати ножем, намагаючись не пошкодити ніжку. Слід пам’ятати, що не можна розривати і розкидати по боках мох, землю із хвоєю. Таким чином вдасться зберегти грибницю.
Зрозуміло, не варто збирати старі й червиві гриби.
Обговоріть інформацію в групі. Складіть пам’ятку грибника, вставивши в неї пропущені слова.
Пам’ятка грибника
Збирай тільки……….тобі гриби.
Не виривай гриб з ……… .
….. гриб ножем або охайно ….. його з грунту. (Демонструє на грибі з пластиліну)
Не знищуй …. гриби, бо вони – …. для тварин.
По гриби йди на ……, після …… .
Не бери в кошик ….. і ….. грибів.
Не розривай ….. в боки, бо ….. загине.
5 група – отримує завдання і складає поради при отруєнні грибами.
Прочитайте текст. Знайдіть інформацію про те, які симптоми отруєння грибами.
Недосвідченість грибників або неправильне приготування грибів може призвести до отруєння. У людини з’являється слабкість, запаморочення і головний біль, біль в животі, блювота, пронос.
Щоб уникнути серйозних наслідків, викличте швидку допомогу за номером 103. До приїзду швидкої потрібно промити шлунок. Потім дайте хворому активоване вугілля (4-5 пігулок). Напоїть його несолодким міцним чаєм для і покладіть в ліжко. Тепло укрийте його і прикладіть до ніг грілку.
Ці заходи дозволять значно поліпшити стан дитини.
Пам’ятайте: лікарі не рекомендують вживати в їжу гриби дітям до 14 років, людям похилого віку та вагітним!
Обговоріть інформацію в групі. Складіть поради про першу допомогу при отруєнні грибами. (фіксую в таблиці)
Узагальнення за таблицею «Знаємо –дізнаємось – дізнались».
Знаємо
1. Ростуть у лісі.
2. Їжа для людей і тварин.
3. Існують їстівні та
отруйні гриби.

Дізнаємось
1. Різноманітність грибів.
2. Групи грибів.
3. Значення грибів.
4. Правила збирання.
5. Охорона грибів.
Дізнались
1. Різноманітність видів грибів:
-шапинкові гриби;
-цвіль;
-дріжджі.
2. Ознаки і групи грибів:
-їстівні;
-отруйні.
3. Значення грибів: санітари лісу, окраса лісу, їжа для людей і тварин, покращують грунт, ліки.
4. Правила збирання грибів:
-зрізати ножем або обережно вивернути;
-брати тільки відомі гриби;
5. Дітям віком до 14 років грибів їсти не можна!
6. Охорона грибів.
VІІ. Підсумок уроку, рефлексія.
Діти, ми завершили складати портфоліо. А це означає, що наш подарунок готовий. Складемо портфоліо в папку, прикрасимо яскравим бантом.
( учень декламує вірш)
Бережіть природу, люди,
Не травмуйте, не губіть!
Хай краса її повсюди
Не згасає ні на мить.
Подивіться, як природа,
Наче дівчинка, жива,
В час осінньої негоди
Сонцю вії підійма.
Любі дітки!
Дуже ви були старанні!
Отже, всі ви учні гарні!
І за труд ваш на уроці
Вам подякувати хочу!
Ми з моїми грибними родичами приготували для вас печиво грибочки-смаколики.
Пригощайтесь!!! Смачного вам!!! (Частує дітей, гостей).







Немає коментарів:

Дописати коментар